Umiestňovanie bielej techniky v domácnosti, či sa to týka bytu alebo domu, treba so zreteľom na zariadenie interiéru, ale predovšetkým podľa vašej predstavy výsledného efektu. Možno riešite práve tento rébus, a tak vám s tým môže pomôcť týchto zopár tipov.
Kúpeľňa je klasika
Práčka a sušička v kúpeľni je bežne využívaný spôsob, kam s nimi. V blízkosti sa totiž nachádzajú všetky potrebné rozvody odpadu a vody, zatvorená miestnosť navyše dokáže tlmiť hlučnosť týchto spotrebičov. Neruší ani dizajn zariadenia kúpeľne, ale ak túžite po modernejšom riešení, skryte ich za dvierka, roletové alebo posuvné a získate tým aj odkladací priestor nad nimi.
Rekonštruujete?
Myslite na ne už pri plánovaní a postavte priečku, ktorou vytvoríte niku na ich umiestnenie. Tú môžete postaviť kamkoľvek, na chodbu, do šatníka alebo do komory a tým uvoľnite priestor v kúpeľni. Myslite pri tom na jednoduchý prístup k uzáveru vody, pretože ak by došlo k havárii, je potrebné vodu odstaviť.
Kuchyňa je jednou z možností
Trend posledných niekoľko desiatok rokov je zabudovateľná technika v kuchynskej linke. Vybrať práčku alebo sušičku je potrebné už pri plánovaní, pretože ich treba rozmerovo prispôsobiť, pritiahnuť vodu, jej prívod a odvod a myslieť treba aj na priestorovú rezervu z každej strany spotrebičov, aby ste zabránili vibrovaniu celej kuchynskej linky.
Zabezpečte vetranie
Kúpili ste si kondenzačnú sušičku a neviete sa rozhodnúť, kam ju umiestniť? Tento spotrebič potrebuje len prívod elektrického prúdu. A keďže počas činnosti nasáva vzduch, aby sa ochladzovala a tak zabezpečila kondenzáciu pár, potrebuje okolo seba vzduchovú medzeru minimálne 5 centimetrov z každej strany. Do uzavretých a malých priestorov, v ktorých nie je zabezpečené vetranie, ju preto neodporúčame inštalovať. Nie je problém osadiť ju do zabudovanej skrine, ale pri každom sušení nechajte dvierka skrine otvorené. Zbernú nádobu s kondenzovanou vodou treba pravidelne vyprázdňovať.