V posledných rokoch však svojimi výsledkami robí nešťastnými aj tých najvernejších fanúšikov „koňarov“. Vedenie utieklo do Popradu a klub bojuje o záchranu v prvej lige.
Štadión
Prešovský futbalový štadión je asi najväčšia polemika futbalu na východe. Po prešovských obchvatoch je najväčší problém v metropole Šariša, ktorí pozná takmer celé mesto. Potom čo sa Tatran Prešov prebojoval po dvojročnej odmlke naspäť do najvyššej slovenskej súťaži, musel splniť jednu dôležitú podmienku, ktorá mu ako jediná chýbala na bezproblémové získanie licencie. Štadión vôbec nevyhovoval Slovenskému futbalovému zväzu a tá odmietla aby sa na ňom dlhodobo hrala naša najvyššia súťaž. Vedenie tímu si však vydobyli polsezónny odklad, s tým, že po zime sa začne výstavba nového štadióna a mužstvo bude hrať počas výstavby v Poprade, ktorému v tej dobe postavili Národné tréningové centrum NTC Poprad.
Po zime, keď už mužstvo naplno hralo v jarnej fáze 1. ligy sa termíny začatia výstavby stále posúvali. Projekty boli zhotovené len spolovice a vízia financovania tejto drahej stavby nebola jasná. Fanúšikovia to ešte ako tak trpeli, no po roku čakania fanúšikov ubudlo veľmi veľa. Vedenie klubu na čele s vysokým podnikateľom Miroslavom Remetom rokovalo aj so zástupcami mesta Prešov, aj priamo s pani primátorkou Andreou Turčanovou, ktorá navrhla malú finančnú podporu na výstavbu. Ďalšiu časť peňazí bolo sľúbených od SFZ. Vytvorila sa aj spoločnosť Tatran aréna s. r. o., avšak čakanie na začatie stavby trvalo naďalej. Na konci roka 2017 sa oficiálne začalo s prvou etapou prác, keď sa búrali staré betónové hľadiská a zelené lavičky. Tie dokonca išli na predaj. Po tomto rozbití opäť práce utíchli a tak teraz stojí štadión zdemolovaný bez pracovného ruchu. O náhrade na ďalšiu sezónu klub rozmýšľa presťahovať zápasy do 40 kilometrov vzdialeného mestského štadióna v Bardejove.